Комітет Верховної Ради відповів на звернення депутатів Донія, Гордієнка і Кульчинського

Posted: Листопад 29, 2011 by Україна - Ukraine in Слово депутата
Позначки:, , , ,

Як вже повідомлялося в засобах масової інформації, 19 жовтня народні депутати України Олесь Доній, Сергій Гордієнко і Микола Кульчинський звернулися до одного з парламентських комітетів з пропозицією дати позитивну оцінку діяльності голови Полтавського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Віктора Токаря.

Днями Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Верховної Ради України за підписом Голови Комітету Олександра Омельченка дав відповідь. У відповіді говориться:

Ваше звернення до Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування щодо права осіб, які проживають у сільській місцевості та працюють в місцевих органах виконавчої влади, на отримання пільгового кредиту незалежно від займаної посади в цих органах, розглянуто.

При вирішенні зазначеного, вважаємо, треба виходити з такого.

Питання пільгового кредитування індивідуальних забудовників житла на селі регулюється передусім Законом України «Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві» (далі – Закон), Указом Президента України від 27 березня 1998 року № 222/98 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» (далі – Указ) та Постановою Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 1998 року № 1597 «Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі» (далі -Правила), яка затверджена на виконання статті 1 Указу.

У частинах другій та четвертій статті 11 Закону, а також пункті 7 Правил визначено умови, за яких індивідуальні сільські забудовники мають право на одержання довгострокових державних пільгових кредитів. При цьому згадані умови містять такі основні вимоги стосовно індивідуальних забудовників: по-перше, вимога проживання у сільській місцевості або переселення до неї претендентів на отримання кредиту і, по-друге, вимоги щодо їх платоспроможності.

При цьому жодним чином нормами Закону не встановлюється залежність права особи на отримання кредиту від займаної нею посади. А в статті 25 Закону наголошується, що його положення є обов’язковими при розробці та прийнятті інших законодавчих і нормативних актів.

Враховуючи викладене вважаємо, що відповідно до закону питання надання довгострокових пільгових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі вирішується незалежно від місця роботи та займаної посади.

Як стверджує голова Полтавського обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі Віктор Токар, на судовому процесі він доводить теж саме. За словами голови фонду, сторона обвинувачення (Прокуратура Октябрського району м. Полтави – ред.) взагалі не посилається ні на Конституцію, ні на Закон України «Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві» та вищезгадану Постанову Кабміну трактує вибірково.

На адресу Віктора Токаря через Інтернет надходять чисельні побажання витримки і перемоги.

Коментарі
  1. Тарас Токар коментує:

    Я вдячний народним депутатам України Олесю Донію, Сергію Гордієнку, Миколі Кульчинському та Олександру Омельченку за активну та принципову позицію. Я окремо вдячний Анатолію Банному, Олександру Кулику та десяткам блогерів, які надали широкого розголосу цій справі. Бог і Закон – на нашому боці. Ми переможемо!

  2. […] державного будівництва та місцевого самоврядування (додається). Share this:Like this:LikeBe the first to like this […]

  3. […] Комітет ВРУ констатував, що у перерахованих законодавчих актах немає обмежень права на кредити сільським забудовникам в залежності від місця роботи та займаних ними посад (текст відповіді). […]

  4. […] Комітет ВРУ констатував, що у перерахованих законодавчих актах немає обмежень права на кредити сільським забудовникам в залежності від місця роботи та займаних ними посад (текст відповіді). […]

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s